Ale wyciskania to mi idą :D…

Ale wyciskania to mi idą 😀 Dzisiaj z gumami 230kg, czyli +7,5kg względem wyniku sprzed 5tygodni.

Oczywiście spalone 335kg w ciągu z poniedziałku ciągle odczuwam, kompletnie „upośledzoną” mam koordynacje 😛 Dzisiaj zupełnie nie mogłem się ułożyć do wyciskania, a to dłoń źle leży, a to stopa, a to pleców nie można napiąć, wszystko nie tak… Ale już doświadczyłem tego w przeszłości, więc na spokojnie do tematu podszedłem i jak zwykle… siła zawsze się obroni 🙂

Zrobiłem +2,5kg czyli 225kg poszło bardzo łatwo, pauza trochę krótka, więc stwierdziłem że dodam jeszcze +5kg i wydłużę pauzę. Poszło łatwo. No niestety koordynacja zawiodła, straciłem napięcie w fazie koncentrycznej, sztanga uciekła. Tutaj to duża wina gum.

Wyciskanie z gumami jest zdecydowanie trudniejszym wariantem, szczególnie jeżeli mamy silny dół wyciskania, a słabą górną część wyciskania, albo mamy problem ze stabilizacją. Pod warunkiem że naciąg gum jest odpowiedni, a samego gumy są we właściwy sposób założone. Gumy powinny stanowić ~25% 1RM, na górze, na dole na klacie powinna być połowa tego. U mnie gumy dają właśnie 60kg przy lockoucie i 30kg na klacie.

Jeżeli ktoś nigdy nie wyciskał z gumami, to polecam ostrożnie podejść do tematu 🙂 Bo właściwie założone gumy z właściwym naciągiem, GWARANTUJĄ niesamowitą trudność, gdy ciało nie ma adaptacji do tego. Sztanga lata w każdą, stabilizacja nie istnieje, i niesamowicie trzeba się natrudzić aby tą sztangę utrzymać na właściwym torze, dobrze pamiętam swoje początki z takim wyciskaniem 🙂 I też uwaga jeżeli ktoś miał/ma problemy z barkami… gumy absorbują się w ciało, w tym wypadku w barki, i można je sobie naprawdę całkowicie załatwić, takim wariantem.

A I PROSZĘ PAMIĘTAĆ! Ja jestem MODELEM PLUS SIZE! A piękno nie zna granic, duże też może być piękne… dokładnie tak jak mój BRZUSZEK! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Cały trening

Pause bench vs bands 225kg x 1 230kg x1
DB flat bench press – 4×10
DB flat tate press – 4×10
DB incline rows – 5×10
DB 1h press – 3×12
Rope lat pullover – 3×12

#strongaf #mikrokoksy #mirkokoksy #pokazforme #silownia