Czym się różnią silni…

Czym się różnią silni zawodnicy od słabych w trójboju?

Mimo że często się nie zgadzam z @IntruderXXL to jednak jego rada o nabieraniu jak największej ilości masy jest 100% prawdą. W badaniu podzielono 34 trójboistów na tych co mają wynik większy niż 410pkt Wilksa i tych co mają mniej niż 370pkt Wilksa, sprawdzano u nich różnice w pomiarach antropometrycznych.

Wyniki wskazują że grupa silniejsza ma większą masę mięśniową na jednostkę wzrostu, większe obwody oraz większy wskaźnik Brugscha(stosunek obwodu klatki piersiowej do wzrostu).

Zastosowanie praktyczne: żeby być silnym poświęcaj dużą część treningu na trening hipertroficzny, w szczególności w początkowych latach trenowania, bądź na dodatnim bilansie kalorycznym, gdy już zdecydujesz się na odpowiednią kategorię wagową do swojego wzrostu staraj się mieć jak najmniej tkanki tłuszczowej(wyjątek kategoria 120+)

Więc jak masz 185-190cm wzrostu to nie zatrzymuj się w kategorii 83kg tylko buduj masę i idź do kategorii 120 lub 120+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler https://journals.lww.com/nsca-jscr/Fulltext/2009/11000/Are_Anthropometric,_Flexibility,_Muscular.11.aspx#O3-11-4.

#filipides #mikrokoksy #silownia