Nagrałem cały trening. W…

Nagrałem cały trening. W jeden dzień więcej nietypowych ćwiczeń niż u innych przez cały rok. Ale cóż to jest styl w którym ja trenuje.

Good Morning Wide stance arch back – 190kg x 5
Pendlay rows – 150kg x 6
Hatfield squats – 4×10 ~100kg
Dimel Deadlift – 4×10 90kg
Overhead barbell side bends – 5×10

Good Morning Wide stance arch back- Poprzedni rekord to 180kg x 3 teraz poszło 190kg x 5 i nieźle przetyrałem cały posterior chain:) Ostatnio opisywałem to ćwiczenie więc po prostu skopiuje tamten wpis:

UWAGA OSTRZEGAM PRZED TYM ĆWICZENIEM, nie chce mieć niczyich pleców na sumieniu.
Jest to jedna z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych wersji Good Morning, bo pozwala na użycie większego ciężaru, i pomimo bardzo małego ROM, niesamowicie obciąża cały posterior chain w tym bardzo mocno lower back, to się po prostu czuje jak w żadnym innym ćwiczeniu. I tutaj mały błąd, puszczenie brzucha, może być katastrofalne w skutkach, dlatego też łańcuch zabezpieczający jest dokładnie odmierzony
I dlaczego to jest Good morning a nie jakieś 1/3 siadu? Bo w dolnej pozycji sztanga jest zdecydowanie przed kolanem co właśnie powoduje ogromne obciążenie całego posterior chain.

Pendlay rows – Nigdy nie robiłem właściwie, bo brakowało mobilności i jakoś zbyt bardzo czułem lower back, dzisiaj pierwsze podejście do tego ćwiczenia. Pomimo zmęczonego dołu pleców przez GM, 150kg x 6 poszło gładko i łatwo, tutaj myślę że wiele kg mogę jeszcze dołożyć.

Hatfield squats- Tutaj celem było po prostu przetyranie nóg, ręce tylko pomagają utrzymać pozycję, ułatwiają skupienie na „czuciu mięśniowym” w nogach i tyle. Plusem jest dodatkowa praca nad mobility.

Dimel Deadlift- ćwiczenie celująće w poślady. Zrzucamy sztangę troszkę poniżej kolan, „łapiemy” ją a następnie gwałtownie podnosimy do góry poprzez mocne spięcie pośladów. Tutaj liczy się szybkość i siła uderzenia „pośladami” w sztangę.

Overhead bb side bends- Pierwszy raz robiłem, czułem mocno prace bebecha (obliques), ale samo ćwiczenie wydawało mi się dziwne, i chyba trochę kaleczyłem no ale cóż, bywa 🙂

#silownia #strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme