Trening to nie same sukcesy i…

Trening to nie same sukcesy i rekordy…Wczoraj sprawdzałem 1rm w wyciskaniu, niestety wyszła lipa…

Ostatnimi czasy ostro cisnąłem cały czas, i niestety ale przesadziłem, do tego stopnia zmaltretowałem organizm, że nie byłem w stanie spać w nocy (a ja zawsze śpię jak dziecko).

Nie widziałem innej opcji niż ponad tydzień przerwy, co oczywiście pozwoliło mi na regeneracje, sen wrócił do normy, chęć do treningów, myślenia o treningach także. Z drugiej jednak strony potwierdziło się to co podejrzewałem, bardzo źle na mnie działają takie przerwy od treningów. Lekko ponad tydzień przerwy a na treningach czuję się po prostu jak obcy, wszystko nie wychodzi, wszystko jakieś ciężkie itd.

Teraz wracając do tego wyciskania, 2 tygodnie temu zrobiłęm PR 210kg wąskim chwytem na ławie. Wczoraj natomiast nie miałem świetnego dnia ale budowanie się do 1RM szło świetnie, 200kg wycisnąłem wręcz bez wysiłku, samo wyleciało i byłem pewien że pójdzie 220-230kg, więc nałożyłem, 215kg… I niestety nie dało rady, źle się ułożyłem, lewa strona puściła (plecy) I jak głupek jeszcze próbowałem się z tym siłować (będąc poza groove-m) co kosztowało mnie zbyt wiele sił. Wkurzony zrobiłem dłuższą przerwę i chciałem zaatakować jeszcze raz (czego nigdy nie robię, ale tym razem byłęm naprawdę zirytowany lol) I niestety to już tylko właściwie opuściłem i mnie odcięło.

Czyli licząc na podstawie wyciskań które zakończyły się sukcesem, dodałem w tym roku ~10kg do PR-a. Ale co ciekawe do wyciskania wąsko dołożyłem prawie 30kg 😛 181×1 -> 210×1

W każdym razie, nie jestem w żaden sposób załamany tym wynikiem i czuję że stać mnie na te 220-230kg. Już w tym roku testować nowego 1RM raczej nie będę. Mam kolejny „termin” tzn marzec 2019 – miną wtedy 3 lata od czasu jak zacząłem ćwiczyć z głową, wtedy robiłem 147kg x3 zobaczymy jaki wynik będzie po równych 3 latach u naturala 🙂

Cały trening był krótki

Bench press 215×0 215×0
Close grip 2 board press 4×6 160kg
BB extension to nose (skullcrushers) 4×10 70kg
DB row strict + dead stop 3×10 52,5kg
Upright row (close grip) 3×10 70kg

#strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia